V sklopu projekta “Krka, zelena žila do srca”, se je pet učencev iz 4. razreda v sredo, 11. 5. 2022, udeležilo srečanja v Drašči vasi, rojstni vasi pisateljice Ivanke Mestnik. Cilj projekta je uresničiti zastavljene ideje, da se ljudje, živeči ob lepotici Krki, bolje spoznajo, raziskujejo življenje ob Krki nekoč in danes, izpostavijo uspešne posameznike/ce, se srečujejo in povezujejo mlado in staro generacijo. Tovrstno srečanje je letos potekalo že tretjič. Srečanja se je udeležila tudi pisateljica Ivanka Mestnik. Letošnji kulturni program so pripravili učenci OŠ Žužemberk – PŠ Šmihel, OŠ Zagradec in OŠ Drska. V domačem, skoraj neokrnjenem okolju tik ob reki Krki in prečudovitem sončnem vremenu smo se v Hiši kulture in nature zbrali mlajši in starejši in uživali v sproščenem vzdušju. Se že veselimo srečanja naslednje leto.

Zapisala: Hermina Videnič

(Skupno 92 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost