#športajmoinberimo

(nacionalni medresorski program za spodbujanje branja med mladimi športniki in športnicami)

V četrtek, 30. septembra 2021, so se v Splošni knjižnici Mirana Jarca štirje devetošolci z naše šole udeležili zanimivega posveta oz. pogovora za spodbujanje branja med mladimi športniki. Program ima izhodišča v Nacionalni strategiji za razvoj bralne pismenosti za obdobje 2019 – 2030, ki jo je vlada RS sprejela decembra 2019, in Strokovnih priporočilih in standardih za splošne knjižnice iz leta 2018.

Tim, Živa, Lana in Angelika so se srečali z novomeškimi vrhunskimi športniki: smučarjem Andrejem Miklavcem, rokometašem Urošem Zormanom, atletom oz. maratoncem Primožem Kobetom ter atletom, prevajalcem, piscem in častnim občanom Novega mesta Janezom Penco. Vsak izmed njih je povedal svojo zgodbo o vztrajnosti, trdem delu in lepotah športa. Povedali so, kdaj in kako so se skozi celo življenje srečevali s knjigami in jih občudovali. Vsak je povedal svojo zgodbo uspeha. Učenci so bili ponosni, da so kot edini osnovnošolci prisluhnili njihovim zgodbam in jih lahko videli v živo.

Hermina Videnič