Zaključila se je še druga zbiralna akcija starega papirja v tem šolskem letu. S skupnimi močmi smo v desetih dneh zbrali 16.246 kg odpadnega papirja.

Najboljši trije razredi, ki so zbrali največ papirja na učenca, so:

– 3. mesto je dosegel 5. a razred, zbral je 1.488 kg papirja, to je 99,2 kg/učenca.

– 2. mesto je dosegel 2. b, zbral je kar 3.206 kg papirja, to je 178,1 kg/učenca.

– Najboljši pa je bil 9. a. Zbral je 3.159 kg papirja, to je 225,6 kg/učenca.

Čestitamo!

Ostale rezultate si lahko ogledate v prilogi in v eko kotičku. Hvala za trud in sodelovanje vsem učencem, staršem in delavcem šole. Zahvaljujemo se tudi ekipi učencev, ki je pomagala pri tehtanju ter seveda hišniku.

Razglasitev NAJ EKO RAZREDA bo na dnevu šole, 31. maja 2016. Kdo je zmagovalni eko razred, naj za sedaj ostane še skrivnost.

V LETOŠNJIH OBEH ZBIRALNIH AKCIJAH SMO ZBRALI SKUPAJ 32.557 KG ODPADNEGA PAPIRJA, KAR JE IZJEMEN IN ODLIČEN REZULTAT. S TO KOLIČINO STAREGA PAPIRJA STE UČENCI OŠ OTOČEC PREPREČILI POSEK 1915-IH MLADIH DREVES.

In še nekaj zanimivosti o drevesih:

»Posamezno drevo proizvede približno 260 kg kisika na leto. To pomeni, da dve odrasli drevesi lahko proizvedeta dovolj kisika za štiričlansko družino.«

» Eno samo drevo lahko absorbira toliko ogljika, kot ga proizvede avto v enem letu z vožnjo 26.000 kilometrov.«

» Tekom svoje življenjske dobe lahko eno samo drevo absorbira 1 tono ogljikovega dioksida.«

» Zadrži prašne delce, ki plavajo po zraku.«

»Sprošča vodne hlape, ki osvežijo in vlažijo zrak.«

» Varuje prst pred erozijo in izgubo.«

» V skupini delujejo kot dušilci hrupa.«

Torej sadimo drevesa za čist zrak in zbirajmo papir ter s tem preprečimo posek le-teh!

Rezultati zbiralne akcije starega papirja

Zapisala članica Zdrave šole Irena Gorenc Pernek