Na OŠ Otočec smo v petek, 23. 4. 2021, na dan svetega Jurija, ki je po naši tradiciji prinašal vejico v hišo za dobro letino, pridružili prepevanju slovenskih pesmi. Peli smo prav vsi, učenci in delavci šole.

In zakaj smo peli?

Petje je  tisto, ki nas že od nekdaj druži, povezuje in ohranja kot narod s svojim jezikom. Bogata zakladnica ljudskega izročila, ki je še vedno živa, nalaga sedanji  generaciji dolžnost, da jo ohrani tudi za bodoče generacije.

Smo narod petja. Petje nas druži in povezuje. S petjem izkazujemo svojo pripadnost in gradimo identiteto. In tako smo se v petek s prepevanjem povezali v eno zvočno celoto. Po šolskem radiu so se vrtele podlage slovenskih pesmi, iz vseh šolskih prostorov pa je donelo naše petje. Čutili smo povezanost in energijo, lepo nam je bilo…  Naslednje leto spet pojemo!

 Vodja projekta: Ditka Zupančič

Print this pageEmail this to someone
(Skupno 186 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost