V sredo, 18. januarja 2023, se je odprla nova šolska knjižnica za učence in delavce šole. Učenci so bili seznanjeni s knjižničnim redom, sedaj pa jo že redno obiskujejo. Čakamo še na uradno otvoritev, ki bo 13. februarja 2023. Nekaj vtisov o novi knjižnici je zbrala učiteljica Barbara Pavlovič Plevanč z učenci 6. a razreda.

Zapisala: Hermina Videnič

Danes, 11. januarja, smo šli prvič v novo knjižnico. Knjižničarka nam je vse lepo razložila. Razkazala nam je knjižnico. V knjižnici se nahajajo štirje novi »boksi«, v katerih so knjige za najmlajše, poezija, pravljice in uganke. V knjižnici se nahaja tudi polica z revijami, pa knjige za domače branje, poljudno-znanstvene knjige in polica s knjigami za učitelje. Knjižničarka ima svojo mizo, zraven pa je miza, kjer bo računalnik za učence. Zraven glavnega knjižničnega prostora je kotiček, ki se imenuje »Sweet dreams«. Ta prostor je super. Tu se nahaja kavč, manjši šotor, medvedek, blazine in tabureji. V prostoru je veliko okno in rože. Na koncu smo za darilo dobili še knjižne kazalke. Ta knjižnica je super.

Tia Ana Halužan

Kar osupnil sem, ko sem prišel v novo knjižnico, tako lepa je. Ima vse vrste knjig: od stripov, pravljic, romanov itd. V knjižnici so tri mize z udobnimi stoli. V knjižnici so tudi posebni boksi, kjer so vložene pesmi, pravljice, revije … Knjižnica ima tudi poseben prostor, kjer je šotor za enega učenca, kavč, čudovit razgled na šolo in medvedka. Z njim se lahko potolažimo, kadar smo žalostni ali kadar dobimo slabo oceno. Knjižnica bo kmalu dobila tudi računalnik za učence. Za darilo je vsak učenec prejel knjižno kazalko. Komaj čaka, da knjižnico spet obiščem.

Maj Košljar

Novo knjižnico smo spoznali »v tišini« in si jo počasi ogledali. Je zelo velika in lepo opremljena. Na belih stenah so natančno nalepljene nalepke, ki vsebujejo prečudovite misli o knjigah in branju. Na sredi knjižnice so mize in mehki, barvni stoli. V knjižnici je tudi bralni kotiček, v katerem je velik bel kavč, šotor, dve vreči za sedenje ter mehka in topla odejica. V tem prostoru je veliko okno, na njem pa bele nalepke. Knjige v knjižnici so primerne tako za mlajše kot tudi za starejše otroke. Knjižničarka ima veliko mizo in udoben stol.

V knjižnici moraš biti tiho, da ne motiš tistih, ki berejo. Knjižnica je prostorna in čudovita. Tu se počutim udobno in zelo sproščeno.

Maša Rifelj