Učenci obeh šestih razredov so v torek 28.9.2021 obiskali mesto Brežice ter si podrobneje ogledali razstavo elementov v Posavskem muzeju Brežice, kjer je na zanimiv način prikazana zgodovina, arheologija in etnologija celotnega Posavja. Še posebno jih je očarala najlepše ohranjena in poslikana Viteška dvorana. Po ogledu muzeja je sledil še kratek sprehod skozi mesto in ogled enega od simbolov Brežic – Vodovodnega stolpa iz leta 1914.

Sledila je krajša vožnja do Kostanjevice na Krki. Ob poti so učenci spoznali glavne naravnogeografske značilnosti Gorjancev in Krške kotline. Sledil je ogled Kostanjeviške jame, ki je tipična kraška jama. Oblikovale so jo padavinske vode, podzemni vodni tokovi in tektonski premiki. V njej najdemo značilne sigaste tvorbe (stalaktiti, stalagmiti, kapniški stebri, sigaste zavese…). Največ zanimanja so pritegnili netopirji, ki občasno domujejo v jami.

Zapisal: Sanjin Černoš

(Skupno 332 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost